Ballina Kronika Ndalohet 32 vjeçari nga Tetova, dyshohet për shkelje të të drejtave autoriale

Ndalohet 32 vjeçari nga Tetova, dyshohet për shkelje të të drejtave autoriale

Dje (12-prill) prej ora 13.00 deri në orën 18.00, efektivët e policisë të SPB Tetovë kanë bastisur shtëpinë dhe mjediset ndihmëse të 32 vjeçarit M.M. nga Tetova,

Gjatë bastisjes personit në fjalë i janë marrë disa pajisje të ndryshme, për shkak të dyshimit se i njëjti kishte qenë i përfshirë në veprën p e n a l e  “shkelje të të drejtave autoriale”, e dënueshme sipas nenit 157 të Kodit  P e n a l.

I njëjti është thirrur në SPB Tetovë dhe çështja është duke u sqaruar.

Artikulli paraprakBanorët e lagjes së Drenocit në Tetovë, blejnë ujë nga bashkëqytetarët e tyre
Artikulli tjetërTë gjitha përfitimet e rozmarinës