Ballina Aktualitet “Njëherë vota pastaj dasma”, me fustan të bardhë nusja voton në Kavajë

“Njëherë vota pastaj dasma”, me fustan të bardhë nusja voton në Kavajë

Në Shqipëri sot po mbahen zgjedhjet parlamentare.
Të votosh me fustanin e bardhë është vërtet një emocion.Një çift në Kavajë ka vendosur që para se të shkojë në dasmë të votojë, raporton oranews.tv.

Në fakt kjo është një ditë e rëndësishme për shqiptarët dhe për të ardhmen e tyre.

Grida Duma ka dy fjalë për ata që thonë… ‘eh, se tek vota ime mbeti’

Albin Kurti voton në Shqipëri

Basha pret në radhë para se të votojë

Rama voton në shkollën e Surrelit, i shoqëruar nga bashkëshortja

 

Artikulli paraprak“Po votoj për herë të fundit”, 97 vjeçarja prek me deklaratën (VIDEO)
Artikulli tjetërZgjedhjet e 10-ta parlamentare në Shqipëri, historiku nga 1991-2021