Ballina Kronika Vihet pas hekurave 31 vjeçari nga një fshat i Tetovës

Vihet pas hekurave 31 vjeçari nga një fshat i Tetovës

“Mbrëmjen e djeshme (12 prill) rreth orës 23:00, në një parking të një kompanie në fshatin Poroj të Tetovës, efektivët e policisë nga Njësiti për tregti të p a l e j u a r  me  d r o g ë  dhe  a r m ë  të SPB Tetovë e kanë  p r i v u a r  nga  l i r i a  31-vjeçarin me inicialet A.B. nga Poroji, gjatë kontrollit në automjetin e tij “Hammer” me targa të Tetovës janë gjetur 100 pako me madhësi të ndryshme  k o k a i n ë  dhe 9 pako  m a r i j u a n ë, dy peshore digjitale dhe dy telefona celularë,

Ai gjatë kontrollit ka treguar edhe sjellje  a g r e s i v e  ndaj policëve dhe të njëjtit i kishte  s u l m u a r   f i z i k i sh t. Ai është ndaluar në Stacionin Policor Tetovë dhe automjeti e tij është  s e k u e s t r u a r  me vërtetim  e k z a m i n i m i, dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të përgatitet parashtresë adekuate”, njoftojnë nga SPB-Tetovë.

Artikulli paraprak“Rrënjët e mia janë greke”, Anxhela Peristeri flet për origjinën e saj në mediat helene (Video)
Artikulli tjetër“Hoteli lundrues” që do të prodhojë vetë energjinë elektrike (FOTO)