Ballina Top Lajm E rrallë/ 25-vjeçarja sjell në jetë 9 fëmijë (Foto)

E rrallë/ 25-vjeçarja sjell në jetë 9 fëmijë (Foto)

Një grua nga me origjinë nga Mali, ka arritur të lindë 9 fëmijë, 5 vajza dhe 4 djem.

Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetit në Mali, e cila njofton se Halime Sisi, solli në jetë fëmijët me prerje cezariane dhe ndodhet në shëndet të plotë.

25-vjeçara ishte njoftuar nga mjekët që do të sillte në jetë 7 fëmijë, ndërsa dy të tjerët ishin një surprizë e madhe për të e familjarët e saj, shkruajnë mediat e huaja.

Nëna e re u ndoq në një klinikë marokene që nga 30 marsi, pas një shtrimi dy javë në spital në spitalin Point G në Bamako.

Artikulli paraprakCovid, i pamundur imuniteti i tufës. E thonë edhe ekspertët
Artikulli tjetërMister: Gjendet një grua duke jetuar vetëm në një tendë, ushqehej prej 6 muajsh me bar