Ballina Top Lajm Gjatë natës dy tërmete në Maqedoni, epiqendra 15 kilometra afër Gostivarit

Gjatë natës dy tërmete në Maqedoni, epiqendra 15 kilometra afër Gostivarit

Gjatë natës ka pasur dy tërmete me magnitudë 3 ballë të shkallës Rihter në Maqedoninë e Veriut. Epiqendrat ishin 15 dhe 17 kilometra nga qyteti i Gostivarit.

Tërmeti i parë, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare, ishte në ora 3 të mëngjesit me magnitudë 3 ballë të shkallës Rihter, në thellësi prej 2 kilometrash, 15 kilometra në jugperëndim të Gostivarit, me epiqendër në Mavrovë, transmeton Tetova News.

Tërmeti i dytë më i dobët është regjistruar në ora 6 e 15 minuta, me magnitudë 2.3 të shkallës Rihter, gjithashtu me epiqendër në Mavrovë, me një thellësi prej 10 kilometrash.

Javën e kaluar kishte disa tërmete në këtë pjesë të vendit. Ata janë ndjerë në Mavrovë, Gostivar dhe Kërçovë dhe Tetovë./TetovaNews

Artikulli paraprakOsmani bën bashkë Jahjagën, Sejdiun e Pacollin – pinë bashkë kafe (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërУтринава регистрирани три земјотреси во подрачјето Тетово-Гостивар