Ballina Top Lajm I jepet lamtumira e fundit doajenit të muzikës shqipe, Ismet Bogujevci (VIDEO)

I jepet lamtumira e fundit doajenit të muzikës shqipe, Ismet Bogujevci (VIDEO)

Në  v a rr e z a t  e kryeqytetit në Arbëri i është dhënë lamtumira e fundit doajenit të muzikës shqipe, Ismet Bogujevci, raporton Ekonomia Online.

Ismet Bogujevci ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme (e enjte). Për nder të tij janë bërë homazhe në Teatrin Kombëtar të Kosovës.

Krerët institucional kanë bërë homazhe para  a r k i v o l i t  me  t r u p i n  e këngëtarit. Kryeministri Albin Kurti shpalosi kujtime nga fëmijëria dhe admirimin që kishte për këngëtarin Bogujevci.

Po ashtu homazhe ka bërë edhe kryekuvendari, Glauk Konjufca. Me këtë rast, në emrin e tij dhe të Kuvendit të Kosovës, kryekuvendari Konjufca iu ka shprehur ngushëllime familjarëve të këngëtarit Ismet Bogujevci, si dhe komunitetit artistik të Kosovës.

Artikulli paraprakCila u krijua e para: Portokalli si ngjyrë apo frut?
Artikulli tjetërGjarpri tre metra gjendet poshtë rrobave, tmerrohen familjarët