Ballina Top Lajm Ndjehen lëkundje tërmeti në disa qytetet të Maqedonisë, epiqendra në rajonin Tetovë-Gostivar

Ndjehen lëkundje tërmeti në disa qytetet të Maqedonisë, epiqendra në rajonin Tetovë-Gostivar

Tërmet me magnitudë prej 2,8 shkallëve sipas Rihterit është ndjerë pasmesnate, respektivisht rreth orës 01:20, transmeton Alsat. Tërmeti ka qenë me epiqendër në rajonin Tetovë-Gostivar, 65 kilometra në jug-perëndim të Shkupit. Tërmeti është ndjerë në rajonin e Mavrovës, Gostivarit, Dibrës, Kërçovës.

Artikulli paraprak“Grubi dhe Osmani jashtë Qeverisë”! Mexhiti: Nuk mund ta përfaqësojnë elektoratin e Bashkimit Demokratik për Integrim në Shkup
Artikulli tjetërErdogan pas rezolutës së BE: Ne e refuzojmë atë, nuk është aspak objektive