Ballina Argëtim Showbiz Të famshëm që vuajnë nga sëmundje të rralla

Të famshëm që vuajnë nga sëmundje të rralla

Mund të duket se jeta e VIP-ave është fushë me lule. Por, shumë prej tyre vuajnë nga disa patologji aspak të zakonshme, që e bëjnë të vështirë përditshmërinë e tyre.

Brad Pitt – Vuan nga sëmundja Prosopagnosia, që të krijon vështirësi për të njohur fytyrat e familjarëve, madje edhe vetë fytyrën tënde

Cameron Diaz – Vuan nga një çrregullim lëkure që çon në skuqje të hundës, mjekrës, ballit dhe faqeve

Catherine Zeta-Jones – Vuan nga bipolariteti, që është një çrregullim i humorit dhe sjelljes.

Daniel Radcliffe – Vuan nga migrena

Gwyneth Paltrow – Vuan nga osteopenia, një çrregullim që dobëson kockat

Halle Berry – Vuna nga diabeti dhe merr rregullisht insulinë

Jon Hamm – Vuan nga vitiligo, një çrregullim lëkure që i jep zonave të ndryshme të trupit një ngjyrë tjetër, duke e bërë të duket me njolla

Kate Middleton – Alergji nga qimet e kuajve

Lindsay Lohan – Vuan nga astma

Megan Fox – Vuan nga skizofrenia

Michael J. Fox – Vuan nga Parkinsoni

Pamela Anderson – Vuan nga hepatiti C, që mund të shkaktojë dëmtime në mëlçi dhe cerozë.

Artikulli paraprakZbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (VIDEO)
Artikulli tjetërZbulohet koka 2000-vjeçare e Perandorit të parë të Romës