Ballina Aktualitet Lajme Te Ujëvara më e lartë e lumit të fshatit Kamjan (VIDEO)

Te Ujëvara më e lartë e lumit të fshatit Kamjan (VIDEO)

Bashkëpunëtorët e Tetova News Rushit Ismani dhe Dilaver Jonuzi vazhdojnë eksplorimin e bukurive të mahnitshme të fshatit Kamjan të Tetovës. Ata kësaj radhe ju njohin me një ujëvarë tjetër të mrekullueshme sipër këtij fshati, e cila është më e larta, rreth 9-11 metra.

Fshati Kamjan i takon grupit të vendbanimeve që shtrihen në rrëzë të malit Sharr, në Pollogun e Poshtëm, në veriperendim të Maqedonisë. Ka drejtim të shtrirjes lindje-perëndim dhe ndodhet në jug-perëndim të qytetit të Tetovës.

Shikoni pamjet:

Ujëvara e parë e fshatit Kamjan të Tetovës:

Bukuritë e fshatit Kamjan të Tetovës (Prill 2021):

Dushku, Fshati Kamjan, Tetovë:

Artikulli paraprakMister X: U gjet raketa KINEZE që u përfol në gjithë botën, na jena smetit kur e pamë (VIDEO)
Artikulli tjetërCovid-19, dy viktima nga Tetova, ky është bilanci i 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut