Ballina Argëtim Kush fiton me letra por humbet në dashuri: Parashikimet e zodiakut për...

Kush fiton me letra por humbet në dashuri: Parashikimet e zodiakut për janarin 2023

Bricjapi
(22 dhjetor – 19 janar)
THEkush fiton me letra humbet në dashuri, thotë Bricjapi i mençur që e ka parë lojën prej vitesh. Megjithatë, edhe pse Hëna e Plotë më 6/1 ju bën të shikoni tjetrin në një kënd, planetët janë në anën tuaj. Mërkuri në shenjën tuaj ju ndihmon të shpreheni qartë nga data 19/1 dhe Hëna e Re më 21/1 garanton që nuk do të dilni si të humbur.

Ujori
(20 janar – 18 shkurt)
Gjysma e parë e muajit është e ngadaltë, dembel dhe ëndërrimtare – ju jeni ende duke u rikuperuar nga hangoveri i pushimeve. Ju ndihmojnë Hëna e Re në shenjën tuaj më 21/1 dhe babi Urani, i cili më në fund kthehet në rrugën e duhur në 23/1 në shtëpinë e frymëzimit. Nga shkurti do t’i tregoni.

Peshqit
(19 shkurt – 20 mars)
Viti i Ri, i njëjti Neptun, ende në shenjën tuaj. Po, ka shumë pak gjasa që së shpejti të ndaloni së fantazuari diku. Megjithatë, nga data 19/1 e në vazhdim planetët ju japin mjaft shoqërueshmëri dhe ndoshta edhe disa rikthime romantike për t’ju bërë të besoni sërish në përralla. Dhe pse jo, të gjithë kemi nevojë për funde përrallash edhe këtë vit.

Dashi
(21 Mars – 19 Prill)
2023 është viti juaj dhe Jupiteri në shenjën tuaj po hap rrugën për gjithçka që ëndërroni, por prisni pak. Lëreni bukën me xhenxhefil të zbresë së pari. Le të kthehen Marsi dhe Mërkuri në rrugën e duhur, shmangni grindjet e panevojshme me miqtë dhe kolegët. Mos i bëni të gjitha tani, keni 12 muaj.

Demi
(20 Prill – 20 Maj)
Ndjenja e ngecjes së jetës në Ditën e Groundhog fatmirësisht pakësohet kur Urani kthehet djathtas në shenjën tuaj më 23/1. Sigurisht kjo nuk do të thotë se do të kthehet përmbys brenda natës (ju jeni një Demi, jo Bill Murray), por mundësitë për ndryshim, veçanërisht profesionalisht, janë më në fund këtu, veçanërisht me Hënën e Re më 21/1.

Binjakët
(21 maj – 20 qershor)
Nuk jeni aspak gati për t’iu rikthyer përditshmërisë, kështu që gjysmën e parë të janarit do ta kaloni duke e kaluar atë sikur nuk ka të nesërme dhe duke nisur zënka të panevojshme me ata që duken të lumtur që janë kthyer. ne zyre. Për fat të mirë me Hënën e Re ju gjeni një mënyrë për të shpëtuar përsëri. Dhe kur them “mënyrë”, kam parasysh gjysmën tjetër që në një farë mënyre do të tërhiqet.

Gaforrja
(21 qershor – 22 korrik)
Hëna e plotë më 1/6 në shenjën tuaj vjen si kujtesë: dëshirat tuaja janë po aq të rëndësishme sa dëshirat e atyre që doni. Rilexojeni disa herë për ta forcuar. Dhe pastaj, kërkoni atë që meritoni. (Jupiteri në shtëpinë e karrierës e bën më të lehtë për ju që të prioritizoni nevojat tuaja të punës.)

Luani
(23 korrik – 22 gusht)
Një vit i ri, një fillim i ri emocionalisht, një arsye e re për t’u ngritur nga shtrati në mëngjes. Jetoni çdo muaj mjalti me kujdes: vlerat dhe opinionet tuaja nuk duhet të jenë të dyta për askënd (ju e dini këtë, por këtë muaj e harroni atë). As ëndrrat tuaja për të ardhmen, të cilat mund të shikojnë nga jashtë.

Virgjëresha
(23 gusht – 22 shtator)
Thamë paketo pemën, jo të gjithë shtëpinë, por kush jam unë që të jem mes teje dhe krizës tënde të minimalizmit të brendshëm. Të paktën sapo të keni pastruar tërësisht qoshet dhe të keni hequr qafe gjithçka, diçka magjike do të ndodhë: do të kuptoni se tani keni vend, fjalë për fjalë dhe figurativisht, për objekte dhe (pse jo) të reja.

Peshorja
(23 shtator – 22 tetor)
Hëna e Plotë më 1/6 ju bën të keni mendime të dyta për biznesin tuaj. (Dhe problemi me ju dhe mendimet e dyta është se zakonisht pasojnë të tretat dhe të katërtat.) Por në përgjithësi muaji parashikohet të jetë kreativ dhe romantik, me rindezje të flirteve të reja ose dashurive të vjetra, kështu që mendimet e dyta tani për tani janë në plan të dytë. .

Akrepi
(23 tetor – 21 nëntor)
Në përgjithësi keni qenë gjithmonë një mace shtëpie (ujk shtëpie, dragua shtëpie, zgjidhni një kafshë), por viti i ri ju gjen edhe më të prirur për ta bërë kështjellën tuaj komode dhe të mos dilni kurrë. Për fat të mirë, planetët po kthehen në drejtimin e duhur që nga gjysma e dytë e muajit dhe ju mund t’i hapni një dritare për ngjitjen e fatlumëve.

Shigjetari
(22 nëntor – 21 dhjetor)
Po sikur viti 2023 të të gjejë me xhepa të lehtë? A do të jetë viti i parë? Ky vit i veçantë ju gjen gjithashtu me një zemër të lehtë, dhe kjo është pafundësisht më e rëndësishme. Nga mesi i muajit e tutje, kur Mërkuri të kthehet në kursin e duhur, financat tuaja do të rikuperohen – dhe zemra juaj, mos u shqetësoni, nuk do të jetë e rëndë.

@tetovanews