Ballina Aktualitet Lajme Skena e tmerrshme në Turqi, tërmeti ndan malin në dysh

Skena e tmerrshme në Turqi, tërmeti ndan malin në dysh

Tërmeti shkatërrues në Turqi sheshoi shumë banesa në 10 provinca në juglindje të vendit.

Në Kahramanmaras në Malatya, një nga zonat më të prekura, një skenë të frikshme edhe nga një mal në rrethin Aktepe, i njohur si Shkëmbi i Drerit”, i cili është ndarë në mes.

Qytetarët që kanë vizituar rajonin ku është formuar gjerësia dhe thellësia e metrave kanë mbetur të shtangur nga pamja që kanë parë.r.t/abcnews.al

Artikulli paraprakKallëzim penal ndaj Erdoganit, ministrave dhe kryebashkiakëve: “Ata janë përgjegjës për humbjen e jetëve nga tërmeti”
Artikulli tjetërKina paralajmëron SHBA për “pasoja” nëse çështja e balonave përshkallëzohet