Ballina Aktualitet Lajme Zvicër – Kapet me “presh në dorë” një 26-vjeçar shqiptar

Zvicër – Kapet me “presh në dorë” një 26-vjeçar shqiptar

Një 26-vjeçar shqiptar ka përfunduar në pranga në Zyrih të Zvicrës pasi akuzohet për trafik droge.

I riu u kap me kokainë dhe heroinë në Kreuzplatz të Zyrihu, ndërsa në shtëpinë e tij u gjetën dhe u sekuestruan nga policia më shumë se 1 kg lëndë narkotike, produkte prerëse dhe disa qindra franga.

Autoritetet bëjnë me dije se shumë që i riu do të përfitonte nga shitja e tyre do të ishte mbi 30 mijë franga.

I arrestuari është dërguar në prokurorinë e Zyrihut për të marrë dënimin për veprën ligjore të shkelur.

@tetovanews