Ballina Aktualitet VIDEO+FOTO/ Myslimanët kremtojnë sot Bajramin e Madh, mijëra besimtarë mbushin sheshin “Skënderbej”

VIDEO+FOTO/ Myslimanët kremtojnë sot Bajramin e Madh, mijëra besimtarë mbushin sheshin “Skënderbej”

Mijëra besimtarë myslimanë mbushën mëngjesin e sotëm sheshin Skënberbej, ku u organizua ceremonia e faljes së namazit të Fitër Bajramit në Tiranë.

Ceremonia nisi rreth orës 06:00, ndërsa Namazi u fal në orën 06:40. Ajo nis me leximin e kuranit, vazhdon me një ligjeratë, faljen e namazit dhe Hytbe.

Fitër Bajrami shënon për myslimanët fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Abcnews.al uron të gjithë besimtarët Gëzuar Fitër Bajramin! r.t/abcnews.al

FOTO:

Artikulli paraprakPaul O’Grady: Yjet, fansat dhe qentë dalin për t`i dhënë lamtumirën e fundit (VIDEO)
Artikulli tjetërLazim Destani dhe kardiokirurgu i njohur Omer Xhemali falin namazin e Bajramit të Madh në Xhaminë “Mërgimi” – Obfelden, Kantoni Zürich, Zvicër (VIDEO+FOTO)