Ballina Argëtim Detaje nga divorci i Joe Manganiello dhe Sofia Vergara

Detaje nga divorci i Joe Manganiello dhe Sofia Vergara

Joe Manganiello dhe Sofía Vergara kishin një marrëveshje paramartesore përpara paraqitjes së divorcit.

Aktori i Magic Mike bëri kërkesë për divorc të hënën, duke përmendur dallimet e papajtueshme si arsyen e ndarjes. Dokumentet, të marra nga PEOPLE, detajojnë se si do të ndahen pasuritë e çiftit në përputhje me paramartesën.

Pasuritë dhe borxhet e përbashkëta të ish-çiftit pritet të ndahen në bazë të “kushteve të marrëveshjes paramartesore të palëve”, sipas dokumenteve. Për më tepër, mbështetja bashkëshortore do të përcaktohet nga paramartesa. Dokumenti vëren se Manganiello ka pronë të veçantë duke përfshirë “bizhuteri të ndryshme dhe sende të tjera personale” dhe të ardhura nga para, gjatë dhe pas martesës.

Në fillim të kësaj jave, ata konfirmuan se po ndaheshin në një deklaratë të përbashkët. “Ne kemi marrë vendimin e vështirë për t’u divorcuar,” ndau çifti në një deklaratë për Page Six. “Si dy njerëz që e duam dhe kujdesemi shumë për njëri-tjetrin, ne me mirësjellje kërkojmë respekt për privatësinë tonë në këtë kohë ndërsa lundrojmë në këtë fazë të re të jetës sonë.”

Një burim tregoi për People se ish-çifti kishte mënyra të ndryshme për t’u marrë me famën, si dhe interesat personale. Pavarësisht nga dashuria dhe respekti i përbashkët i tyre, burimi tha se Sofia dhe Joe “ndryshojnë jashtëzakonisht në stilin dhe atë që u pëlqen të bëjnë, megjithëse gjatë martesës, secili u përpoq të vendoste interesat e tjetrit përpara interesave të tyre për ta bërë atë të funksionojë”. Manganiello u takua me Vergara-n nëpërmjet  Tyler Ferguson në darkën e Shoqatës së Korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë në vitin 2014. Ai i propozoi në dhjetor të atij viti dhe ata u martuan në nëntor 2015./Lapsi.al