Ballina Aktualitet Tetova tronditet nga një tërmet me magnitudë 3.2 ballë, lëkundjet ndjehen edhe...

Tetova tronditet nga një tërmet me magnitudë 3.2 ballë, lëkundjet ndjehen edhe në Shkup

Një tërmet me magnitudë 3.2 është regjistruar në afërsi të Tetovës. Sipas informacioneve të EMCC, tërmeti ka ndodhur 13 kilometra larg këtij qyteti në orën 10:24.

Një tërmet me magnitudë 3.2 është ndjerë mëngjesin e sotëm në Tetovë dhe Shkup

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar mëngjesin e sotëm në Maqedoni.

Sipas informacioneve fillestare është regjistruar një tërmet me magnitudë 3.2 ballë të shkallës Rihter.

Siç njofton Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 15 kilometra në juglindje të Tetovës dhe është ndjerë në Shkup.

Një tërmet para pak çastesh është ndjerë në Tetovë dhe disa pjesë të Maqedonisë ku shkallës së rihterit ka qenë 3.3 gradë, përcjellë Klan M.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në qytetin e Tetovës ku edhe fshatrat e kanë ndjerë dridhjen. Sipas informacioneve të para epiqendra ka qenë afër fshatit Tenovë të Tetovës, dhe 37 kilometra nga Shkupi. /KlanMacedonia/

@tetovanews