Ballina Aktualitet LAJM I TRISHTË: Ndahet nga jeta një arsimtare nga Tetova

LAJM I TRISHTË: Ndahet nga jeta një arsimtare nga Tetova

Është ndarë nga jeta një arsimtare e shkollës “Bratstvo – Migjeni” në Tetovë. Lajmi është publikuar nga kolegëte saj:

LAJM PIKËLLUES
Mbrëmë u nda nga jeta kolegia jonë arsimtarja Florentina Beqiri.
Kolektivi i shkollës sonë “Bratstvo – Migjeni” i bashkohet dhimbjes dhe pikëllimit të familjes së arsimtares dhe të gjithë arsimdashësve.
Ju fizikisht nuk do të jeni në mesin tonë, por gjithmonë do të mbeteni në mendjet dhe zemrat tona si arsimtare e zellshme që kontribuat në edukimin dhe arsimimin e gjeneratave të reja.
Të qoftë dheu i lehtë! U prefsh e qetë në botën e amshuar!
Zoti ju mëshiroft!
P. S. Varrimi i të ndjerës do të bëhet me 23.12.2023 pas namazit të iqindisë.

@tn.lajmelokale
@tetovanews