Ballina Top Lajm Lushnjë/ Zjarri jashtë kontrolli në qendrën tregtare ’Metropol’, ushtria zbarkon në Lushnje...

Lushnjë/ Zjarri jashtë kontrolli në qendrën tregtare ’Metropol’, ushtria zbarkon në Lushnje (VIDEO)

Flakët kanë pushtuar sërish disa pjesë të pallatit 12-katësh në qytetin e Lushnjes, i cili prej shumë orësh po përballet me zjarrin duke nxjerrë situatën jashtë kontrollit.

Mësohet se edhe ushtria ka ardhur në ndihmë për shuarjen e flakëve përveç forcave zjarrfikëse nga Tirana, Durrësi, Fieri, Elbasani, etj.

Po ashtu raportohet se banorët e pallateve ngjitur me godinën e përfshirë nga flakët janë evakuuar, ndërsa flakët kanë djegur tërësisht katin e katërt të qendrës tregtare, ku ndodheshin disa biznese.

Lushnjë/ Zjarri jashtë kontrolli në qendrën tregtare ’Metropol’ mes pallateve 12 kate, digjet kati i katërt! Në ndihmë ushtria, zjarrfikësit pa autoshkallë hedhin ujë nga kati I
Flakët e zjarrit janë riaktivizuar frikshëm në orët e mbrëmjes në qendrën tregtare ‘Metropol’ në Lushnje. Zjarri i cili nisi rreth orës 14:40 minuta kanë përfshirë tarracën e qendrës tregtare ku ndodhet dhe një lokal veror. Qendra ndodhet mes dy godinave 12 katëshe. Pas 5 orësh ekipet e shpëtimit arritën të evakuonin të gjithë banorët, por paniku është rikthyer sërish pas riaktivizimit të zjarrit

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tetova News (@tetovanews)

@tn.lajmelokale
@tetovanews