Ballina Aktualitet Lajme Lajm i trishtë: Ndahet nga jeta i riu nga fshati Gradec (FOTO)

Lajm i trishtë: Ndahet nga jeta i riu nga fshati Gradec (FOTO)

Një lajm i trishtë vjen nga fshati Gradec i Gostivarit, ku sot papritmas është ndarë nga jeta Fatbi Rufati, cili la pas të pikëlluara dy vajzat e tij dhe familjen. I ndjeri bashkë me familjen ka punuar dhe jetuar në Zagreb të Kroacisë. Lajmin për ndarjen nga jeta e ka publikuar faqja e Gradecit në facebook.Varrimi bëhet nesër në varrezat e fshatit Gradec, transmeton Tetova News.

Postimi i plotë:

“ Te Allahut jemi dhe te ai do te kthehemi “
Me keqardhje dhe pikëllim te thell ju informojm se sot nderoi jetë Fatbi Rufati. E lusim Allahun, azze ue xhel, me emrat e Tij të bukur dhe cilësitë e Tij të larta ta bën përfundimin e tij të mirë dhe të jetë i kënaqur me të. O Zoti jonë, bëna prej atyre që jetojnë si musliman, vdesin si musliman dhe ringjallen para Teje si musliman, me vepra të mira dhe të pranuara.

@tn.lajmelokale
@tetovanews