Ballina Argëtim Arbana Xharra: Sytliashi nuk është turk, por kinez, prandaj e ha…

Arbana Xharra: Sytliashi nuk është turk, por kinez, prandaj e ha…

Gazetarja kontraverse ka vazhduar me provokime së fundmi Xharra është përplasur me faqen e njohur në facebook “The Osmanlit” duke postuar status me dedikim ndaj faqes ajo ka shkruar:

Mu ka tek me honger sultjash, cdo dite ka 2-3 tasa (jo luge)i ha  Mos me nal veten, ka nje tenxhere nuk m’del. E kqyra origjinen, Kinezet e kishin pasbo te paret, e pritshm

Ndërsa faqja “The Osmanlit” ja ka kthyer kështu:

Siç duket Arbana na e paska kthy Diss-in per Sutliashin dhe Bakllaven qe e shkruajtem para do dite!Ndoshta sutliashi prejardhje turke nuk ka,por emrin e ka turk dhe kerkojm nga gjithologu Fahri Xharra qe ti gjeje nje emer shqiptar ketij ushqimi!
Edhe kafes turke do ishte mir te ja vendosim emrin “Kafe Iliro-pellazge!”
Ps:Arbana,paske harru se edhe emri Tenxhere eshte ne turqisht,me mirë vendosi nje emer shqip,apo edhe anglisht,per tu duk me modern!

Artikulli paraprakEkskluzive: Gjurmët e njërit prej policëve të zhdukur! (Pamje e rëndë +18)
Artikulli tjetërE papritur, Arian Çani shfaqet në Top Channel