Ballina Shëndeti Receta natyrale që lufton hemorroidet. Ja si ta përgatisni

Receta natyrale që lufton hemorroidet. Ja si ta përgatisni

Shkaqet për origjinën e hemorroideve janë të shumta, por pa marrë parasysh sesi e kanë origjinën, kushdo që ka një problem me to, kërkon një zgjidhje. Ne tani ju ofrojmë disa këshilla natyrore që mund të jenë shumë efektive.1

Një recetë kundër hemorroideve të jashtme

Marrim një patate dhe e presim në copa të vogla rrumbullake. Sipër i shtojmë pak vaj ulliri. Marim një garzë sterile dhe brenda i fusim patatet. Ngadalë i vendosim tek anusi dhe i lëmë të qëndrojnë aty gjithë natën.

Kjo është një recetë që vjen nga mjekësia popullore.

Sipas përvojave disavjeçare, ajo ka rezultuar efektive për shumë njerëz, kështu që mund t’ju ndihmojë edhe juve. Provojeni!/Shije

Artikulli paraprakShenjat që tregojnë se lidhjes tuaj po i vjen fundi
Artikulli tjetërRama: Shqipëria dhe Kosova kanë nisur punën për rigjallërimin e shtigjeve malore