Ballina Aktualitet Lajme Anita Bezhovska guvernatore e re BPRM-së

Anita Bezhovska guvernatore e re BPRM-së

Parlamenti i Republikës së Maqedonisë në seancën e 46 e emëroi dr. Anita Angelovska Bezhoska për guvernator i Bankës Popullore të Republikës së Maqedonisë.
Për të votuan 81 deputet, të përmbajtur dhe kundër nuk kishte.

Angelovska Bezhoska është gruaja e parë guvernator i BPRM, ndërsa në këtë pozicion vjen nga pozita e vendit zëvendës guvernator në Bankë.

Paraardhës i saj ishte Dimitar Bogov./ge/

Artikulli paraprak734 mijë dollarë kokainë e fshehur në stomak
Artikulli tjetërEmri, Zaev: Përkthimi në shqip nuk ka shumë rëndësi (VIDEO)