Ballina Aktualitet Lajme DËGJOHEN BOMBAT PËR TRAJEKTOREN, JANAKIESKI TREGON SE SI KA BËRË “TRUQE”

DËGJOHEN BOMBAT PËR TRAJEKTOREN, JANAKIESKI TREGON SE SI KA BËRË “TRUQE”

“Bomba” të cilat janë pjesë e dëshmive sot janë ndëgjuar në Gjykatën Penale në Shkup gjatë seancës gjyqësore për lëndën “Trajektorja”.

Për keqpërdorim të detyrës zyrtare rreth ndërtimit të autostradës Milladinovcë-Shtip dhe Kërçovë-Ohër të akuzuar janë ish kryeministri Nikolla Gruevski, Vlladimir Peshevski, Mile Janakieski dhe ish shefi i Agjencionit për rrugë shtetërore, Lupço Georgievski.

Në disa prej tyre ndëgjohet se si ish ministri Janakieski, intenzivisht komunikon me ambasadorin e atëhershëm të Kinës, Oliver Shambevski./tv21/

Artikulli paraprakHungari, të ndihmosh emigrantët do të përbëjë shkelje penale
Artikulli tjetërAkuzohen dy komuna/Jepet alarmi për katastrofën ekologjike në Radiofcë të Tetovës (VIDEO)