Ballina Top Lajm Kështu reaguan gazetarët rus kur kolegun e tyre që e mendonin të...

Kështu reaguan gazetarët rus kur kolegun e tyre që e mendonin të vdekur e shohin të gjallë (VIDEO)

Kreu i Shërbimit të Sigurisë të Ukrainës gjatë ditës së sotme tha se gazetari rus dhe kritiku i Kremlinit, Arkady Babchenko, është gjallë, një ditë pasi autoritetet ukrainase njoftuan se ai është vrarë nga një person i armatosur në apartamentin e tij në Kiev.

Babchenko po ashtu u shfaq në një konferencë shtypi në televizionin ukrainas të mërkurën, duke thënë se raportet fiktive për vdekjen e tij ishin pjesë e një operacioni që ishte përgatitur për dy muaj.

Babchenko falënderoi Shërbimin e Sigurisë të Ukrainës për shpëtimin e jetës së tij.

Policia e Kievit dhe zyrtarët e Ministrisë së Brendshme të Ukrainës thanë të martën se Babchenko ka vdekur në një auto-ambulancë, në rrugën për në spital, pasi u qëllua në shpinë jashtë banesës së tij në Kiev, ku ai ka jetuar në mërgim që nga gushti, 2017.

Më poshtë mund të shihni reagimin e kolegëve të tij momentin kur e panë se ai është gjallë.

Artikulli paraprakVIDEO/Momenti kur serbët tentojnë të pengojnë promovimin e librit të Thaçit në Vjenë
Artikulli tjetërMbresëlënëse: Këtë maturante po e kërkojnë 12 universitete të botës (VIDEO)