Ballina Aktualitet Lajme Kryeministrja britanike Theresa May më 18 maj për vizitë në Shkup

Kryeministrja britanike Theresa May më 18 maj për vizitë në Shkup

Më 18 maj pas takimit të kryeministrave Zaev dhe Cipras që do të mbahet në Sofje, për vizitë zyrtare në Shkup do të udhëtojë kryeministrja britanike Theresa May.

Ajo do të realizojë takime me kreun politik e shtetërorë në vend ndërkohë që është vizita e parë e një përfaqësuesi të lartë britanik në Maqedoni pas një kohe bukur të gjatë./zhurnal/

Artikulli paraprakShkencëtari prodhon veturën me ujë (Video)
Artikulli tjetërEksperimenti unik në Itali: koalicion i të djathtëve me populistët e majtë