Ballina Argëtim Kuriozitete E bija martohet me princin, babai refuzon të shkojë në dasmë

E bija martohet me princin, babai refuzon të shkojë në dasmë

Princi Harry dhe Meghan Markle do të ngjiten në altar këtë të shtunë, në atë që cilësohet edhe si dasma e vitit.

Gjithsesi babai i Meghan, Thomas duket se ka vendosur të mos marrë pjesë në këtë event madhështor dhe ditë të shënuar për vajzën e tij.

Nga shtëpia e tij në Meksiko, mësohet se babai i Meghan u ka thënë gazetarëve se është duke menduar seriozisht të mos marrë pjesë në dasmën e vajzës së tij me Princin Harry.

Pavarësisht se më herët u paraqitën disa foto, ku dukej se Thomas po përgatitej për të marrë pjesë në dasmë, ai vetë është shprehur se nuk dëshiron të shqetësojë vajzën e tij në këtë ditë të shënuar.

Nga ana tjetër, Pallati Kensington ka reaguar nëpërmjet një deklarate të shkurtër, duke thënë se ky është ‘një moment thellësisht personal i Meghan Markle’, ndaj nuk ka preferuar të ndajë detaje të tjera./sn/

Artikulli paraprakEksperimenti unik në Itali: koalicion i të djathtëve me populistët e majtë
Artikulli tjetërBetohet udhëheqësi i ri katalanas: Vazhdoj betejën për pavarësi!