Ballina Aktualitet Lajme Rasti “Mit-marrja”, sot fjalët përfundimtare

Rasti “Mit-marrja”, sot fjalët përfundimtare

Në Gjykatën Penale sot duhet të thuhen fjalët përfundimtare për rastin “mitmarrja” ku akuzohet kryeministri Zoran Zaev.

Seancën e kaluar në seancën e rastit është parë videoja që ka të bëjë me rastin dhe e cila është publikuar në “Youtube”. Gjykata ka konstatuar se ekzistojnë tre ndërprerje të video-incizimit.

Në rastin “mit-marrja” kryeministri Zoran Zaev sipas akuzës ngarkohet se në cilësinë e personit zyrtar si kryetar i Komunës së Strumicës, nga biznesmeni, Ivan Nikollov, ka kërkuar mito prej 163.924 euro.

Artikulli paraprakBetohet udhëheqësi i ri katalanas: Vazhdoj betejën për pavarësi!
Artikulli tjetërPërgjimi i Agron Xhafajt në duart e Prokurorisë