Ballina Aktualitet Lajme Mbështetësit e Gruevskit mblidhen para Gjykatës Penale

Mbështetësit e Gruevskit mblidhen para Gjykatës Penale

Një grup prej rreth 50 mbështetësish të ish-kryeministrit Nikola Gruevski janë mbledhur para Gjykatës Penalenë Shkup, para vendimit të kësaj të fundit për të. Midis tyre janë ish-kryetari i komunës së Aerodromit Ivica Koneski, ish-kryetari i Shkupit, Koce Trajanovski dhe disa të tjerë të përfshirë në rast ‘shuplaka’ të urdhëruara në Qendër.

Protesta po zhvillohen vetëm disa minuta para vendimit të Gjykatës Panele për ish-kryeministrin Gruevski, në rastin PSP-së të koduar me emrin “Tanku” dhe i referohet blerjes së automjetit super të shtrenjtë “Mercedes”.

Artikulli paraprakSa duhet të qëndroni në diell nëse keni mungesë të vitaminës D?
Artikulli tjetërDuterte: Filipinet nuk mund ta përballojnë luftën me Kinën