Ballina Aktualitet Lajme Mickovski: Komandant Hoxha në vend që të sanksionohet, ai merr post në...

Mickovski: Komandant Hoxha në vend që të sanksionohet, ai merr post në Qeveri

Puna personale e Zaev është dëshira për të ndihmuar dhe për t’u kujdesur për familjen e Xhezair Shaqirit, të ashtuquajturit Komandant Hoxha, thotë udhëheqësi i OBRM-PDUKM-së, Hristjan Mickoski, përcjell Telegrafi Maqedoni.
“Të dy kanë të njëjtën ideologji dhe të njëjtat vlera. Megjithatë, ata që janë politikisht të një mendjeje dhe kanë arritur një lloj marrëveshjeje të përbashkët, nuk i jap Zaev të drejtën për ta punësuar atë në funksione të larta në qeveri dhe për ta paguar me para qytetarëve”, thotë Mickoski.

Ai thotë se kjo është shumë e rrezikshme.

“Dhe dilema thelbësore mbetet, nëse dikush është i zënë ngushtë për të bërë një akt të paligjshëm, të sulmojë policinë apo diçka të tillë, në vend që të sanksionohet, ai merr një vend në qeveri. Ky është një rast ku vlerat shkatërrohen dhe precedenti bëhet rregull”, – theksoi Mickoski.

Në të njëjtën kohë, unë paralajmëroj se përgjegjësia duhet të ketë dhe jo aq larg tani do të duhet të përgjigjen për sjellje të tilla shkatërruese, tha Mickoski.

Artikulli paraprakPRESHEVA E LIKOVA KËRKOJNË HAPJEN KUFIRIT LLOJAN-MIRATOC
Artikulli tjetërTurqia ‘zbarkon’ me fabrika të reja në pesë qytete serbe