Ballina Argëtim Ndodh në Zelandën e Re, Rugby shndërrohet në Kung fu! (VIDEO)

Ndodh në Zelandën e Re, Rugby shndërrohet në Kung fu! (VIDEO)

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur në Zelandën e Re ndërsa po zhvillohej ndeshja rugby, në mes Highlander dhe Waratahs.

Siç tregojnë pamjet të cilat kanë rrjedhur në rrjetet sociale, është anësori i skuadrës Highlander, Tevita Nabura ai cili ka shndërruar këtë ndeshje në Kung-fu, transmeton Klan Kosova.

Ai  u përjashtua nga loja pasi ndërhyu brutalisht ndaj kundërshtarit të tij Cam Clarck.

Sipas The Independent, arbitri, gjithsesi, para se të merrte këtë vendim, kërkoi të rishikonte pamjet, që në të vërtetë nuk lënë vend për diskutim.

Artikulli paraprakGabimet që nuk duhet t’i bëni asnjëherë në Instagram
Artikulli tjetërVdes burri që mbështeti arsimin në Fushë Kosovë (VIDEO)