Ballina Aktualitet Lajme Nesër aktvendimi për Zaevin, të mërkurën për Gruevskin

Nesër aktvendimi për Zaevin, të mërkurën për Gruevskin

Gjykata penale të hënën do ta shpall aktvendimin për lëndën “Mitmarrje” ku akuzohet kryeministri Zoran Zaev, ndërsa dy ditë më vonë, të mërkurën edhe aktvendimi për ish kryeministrin Nikolla Gruevski për rastin ”Tanku”.

Në seancën e kaluar të “Mitmarrjes” prokurorja Valentina Bislimovska kërkoi ndryshim të kualifikimit juridik të aktakuzës dhe në vend të marrjes ryshfet, i akuzuari Zaev të gjykohet për kërkim të ryshfetit

Artikulli paraprakIRJ TË MAQEDONISË I NDRYSHOHET EMRI, NDËRSA SHQIPTARËT S’DËGJOHEN ASKUND
Artikulli tjetërFutën 1.8 ton kokainë në Gjermani, zbulohet sekreti i bandës shqiptare