Ballina Aktualitet Shqipëri Opozita bllokoi foltoren e Kuvendit, Berisha LIVE në facebook: Të shporrim qeverinë

Opozita bllokoi foltoren e Kuvendit, Berisha LIVE në facebook: Të shporrim qeverinë

Punimet e Kuvendit u shoqëruan me tensione sot pas fjalimit të kryetarit të PD Lulzim Basha.

Ai ka sulmuar ashpër ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj të cilin e akuzoi se ka marrë në mbrojtje vëllain i cili është dënuar nga Italia për trafik droge.

Sipas Bashës, ai ka falsifikuar edhe Kodin e Procedurës Penale si kryetar i Komisionit të Reformës në Drejtësi vetëm për mbrojtjen e vëllait.

Opozita bllokoi më pas foltoren pasi Ruçi i ndërpreu fjalën. Ky ishte edhe skenari që PD kishte përgatitur më herët.

Në këtë situatë, ish-kryetari i PD Saki Berisha ka dalë LIVE në facebook me fjalim ku sulmon kryeminsitrin Rama dhe ministrin Xhafaj. Berisha ka lexuar fjalimin e tij në Facebook, pa patur mundësinë e medias, thotë se ai ka folur vitin e kaluar për vëllain e Fatmir Xhafajt, të cilat sipas tij kryeministri Rama i mohonte.

Artikulli paraprakCraig do të paguhet 25 milionë dollarë për rolin e Bondit
Artikulli tjetërShikoni se si prodhohen paratë 10 euroshe (VIDEO)