Ballina Argëtim Kuriozitete Shikoni se si prodhohen paratë 10 euroshe (VIDEO)

Shikoni se si prodhohen paratë 10 euroshe (VIDEO)

Fabrikat të cilat posedojnë makinat gjigante, tregojnë mënyrën se si vijmë deri tek prodhimi i parave.

Ka shumë video në YouTube që tregojnë se si prodhohen kartëmonedhat dhe paratë e tjera metalike.

Kjo video më poshtë tregon se si prodhohet një kartëmonedhë 10 euroshe.

Nëse keni qenë ndonjëherë kureshtarë ta dini, shikojeni videon më poshtë:

Artikulli paraprakOpozita bllokoi foltoren e Kuvendit, Berisha LIVE në facebook: Të shporrim qeverinë
Artikulli tjetërHani për shtatë ditë një lugë nga kjo përzierje me dy përbërës dhe shikoni çfarë do i ndodhë trupit tuaj