Ballina Aktualitet Lajme Opozita paralajmëron protestë masive më 2 qershor

Opozita paralajmëron protestë masive më 2 qershor

VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni i partive që e mbështesin kanë njoftuar se do të organizojnë një protestë masive më 2 qershor para Qeverisë. Kjo u njoftua nga kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, pas takimit të Komitetit Qendror të partisë i mbajtur mbrëmë vonë në selinë e partisë.

Sipas opozitës, ky tubim vjen një vit pas marrjes së pushtetit nga ana e LSDM-së, ku sipas opozitës shënon edhe ditë e shkatërrimit të ekonomisë së Maqedonisë, dhe ku nuk është përmbushur asnjë premtim nga reforma në arsim, shëndetësi e mirëqenie.

I pyetur në lidhje me një takim të mundshëm me kryeministrin Zoran Zaev gjatë negociatave për emrin, Mickoski thotë se kjo çështje kërkon takim të të gjithë liderëve dhe ai është i gatshëm për një të tillë./am/

Artikulli paraprakVazhdon gjykimi për rastin “Monstra”
Artikulli tjetërNë Samitin e Sofjes, Kosova përfaqësohet me presidentin