Ballina Aktualitet Lajme Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot pritet të jetë i ndryshueshëm. Pasdite priten reshje shiu dhe stuhi lokale. Do të fryjë nga era e dobët nga drejtimi jugperëndimor. Vlera e indeksit UV do të jetë 6. Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 6 në 14, dhe gjatë ditës 23-28 gradë gradë celsius. Nesër pritet paqëndrueshmëri më e theksuar e motit e shoqëruar reshje shiu më të mëdha, stuhi dhe erëra të forta. Të mërkurën në mëngjes priten reshje të dobëta të shiut, por gjatë ditës dita pritet të stabilizohet gradualisht moti. /SHENJA/

@tn.lajmelokale
@tetovanews