Ballina Aktualitet Lajme PDSH-JA BËHET PJESË E QEVERISË SË UDHËHEQUR NGA ZORAN ZAEV

PDSH-JA BËHET PJESË E QEVERISË SË UDHËHEQUR NGA ZORAN ZAEV

Zëdhënësi i PDSH-së, Luan Tresi, pas mbledhjes së Kuvendit Qendror deklaroi se është sjellur vendim që PDSH-ja ta përkrahë ofertën e kryeministrit Zoran Zaev, dhe PDSH-ja të jetë pjesë e koalicionit qeveritar.

Gjithashtu Tresi tha se ministër pa resor për Investime të Huaja do të jetë, Bardhyl Dauti ish kandidat për të parin e Komunës së Tetovës dhe zëvendësministër i Transportit dhe Lidhjeve inxhinieri i njohur Mitasim Beqiri.TV21

Artikulli paraprakEksploruesit e oqeaneve zbulojnë 100 specie të reja ujore
Artikulli tjetërZbulohet sekreti i madh i Titos