Ballina Aktualitet Lajme Raporti i Qeverisë vetëm në maqedonisht, ende s’është përkthyer në shqip

Raporti i Qeverisë vetëm në maqedonisht, ende s’është përkthyer në shqip

Qeveria e Maqedonisë sot e ka publikuar raportin për punën një vjeçare të tyre, megjithatë vetëm në gjuhën maqedonase, edhe pse në realizimet e tyre theksohet se e kanë miratuar ligjin e gjuhëve, njofton Portalb.mk.

Zëdhënësi i Qeverisë, Muhamed Hoxha, thotë se është duke u bërë gati dhe së shpejti do ta publikojmë edhe versionin në gjuhën shqipe.

“Është duke u bërë gati dhe së shpejti do ta publikojmë të përkthyer në gjuhën shqipe”, tha shkurt për Portalb.mk Hoxha.

Artikulli paraprakARRIHET ARMËPUSHIM NDËRMJET HAMASIT DHE IZRAELIT
Artikulli tjetërNË VJESHTË REFERENDUM, ZAEV NUK E ZBULOI PËRCAKTIMIN PËR EMRIN