Ballina Aktualitet Lajme Rasti “Tank”, Penalja lejon PSP-në të propozojë dëshmi të reja

Rasti “Tank”, Penalja lejon PSP-në të propozojë dëshmi të reja

Gjykata penale e lejoi Prokurorinë Speciale të propozojë dëshmi të reja në rastin Tank. Ndonëse mbrojtja kundërshtoi, gjyqtarja e miratoi propozimin.

Përveç PSP-së, avokatët e të akuzuarve paraqitën dëshmi për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë euro. Në këtë rast, të akuzuar janë ish ndihmës- ministri për prokurime publike në Ministrinë e Brendshme, Gjoko Popovski dhe ish kryeministri Nikolla Gruevski./am/

Artikulli paraprakDhuna në Gaza shkon në 37 numri i të vrarëve, 1300 të plagosur
Artikulli tjetërNGA MAQEDONIA IKIN MBI 29 PËRQIND E TË ARSIMUARVE (VIDEO)