Ballina Aktualitet Lajme RASTI “TANKU”, AVOKATËT E GRUEVSKIT KËRKOJNË NDËRRIMIN E JANEVËS

RASTI “TANKU”, AVOKATËT E GRUEVSKIT KËRKOJNË NDËRRIMIN E JANEVËS

Sot në seancën gjyqësore për lëndën “Tanku” të PPS-së, avokatët e ish kryeministrit Nikolla Gruevski kanë kërkuar nga gjyqi përjashtimin e prokurorëve special Lençe Ristovska dhe Stevço Donev në kuadër të rastit “Tanku” si dhe përjashtimin nga lënda prokuroren publike speciale Katica Janeva.

Avokati Dimitar Dangov nuk e ka arsyetuar kërkesën për përjashtim për shkak se opinioni nuk ishte i njoftuar me detajet, ndërsa për këtë lëndë të PPS-së, të akuzuar janë Nikolla Gruevski dhe Gjoko Popovski ku gjykohen për furnizimin jo-legal të “Mercedesit” luksoz, me vlerë përmbi gjysmë milionë euro.

Ndërsa lënda është ndarë për ish ministren e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska me kërkesë të palës mbrojtëse të saj, për arsye të shtatzënisë së rrezikshme./tv21/

Artikulli paraprakPija natyrale që ju ndihmon të dukeni më të rinj
Artikulli tjetërNajçevska: Mjafton t’i japësh para Ali Ahmetit, dhe bëhesh ambasador