Ballina Aktualitet Lajme SELA HOMAZHE DËSHMORËVE NË SLLUPÇAN (VIDEO)

SELA HOMAZHE DËSHMORËVE NË SLLUPÇAN (VIDEO)

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela me ftesë të këshillit Organizativ të Manifestimit tradicional ka vizituar Sllupçanin për të shënuar shpalljen e zonës së lirë në vitin 2001.

Ai gjithashtu qëndroi në Sllupçan për të nderuar Dëshmorët e Kombit dhe të gjithë të rënët për liri gjatë konfliktit të vitit 2001.

Artikulli paraprakPolicët e zhdukur, edhe Haradinaj ka dyshime për rastin (VIDEO)
Artikulli tjetërUjku i parë në Danimarkë pas 200 vitesh vritet në fushë të hapur (VIDEO)