Ballina Aktualitet Lajme SUSPENDOHET MËSUESI QË E RRAHU NXËNËSIN ME SHKOP TË DRURIT NË KOMUNËN...

SUSPENDOHET MËSUESI QË E RRAHU NXËNËSIN ME SHKOP TË DRURIT NË KOMUNËN E BUTELIT

Mësuesi që para dy ditëve me shkop të drurit e kishte rrahur një nxënës në shkollën fillore “Zhivko Brajkovsko”, është suspenduar derisa të zgjidhet rasti i plotë, thonë nga Komuna e Butelit.

Gjithashtu nga Komuna e Butelit shtojnë se në përputhje me Ligjin për shkollat fillore dhe Ligjin për marrëdhënie në punë, udhëheqësia e shkollës fillore në të njejtën ditë kur ka ndodhur rasti ka sjellur vendim për suspendim të profesorit në fjalë deri në zbardhjen e këtij rasti./tv21/

Artikulli paraprakE thotë shkenca, banania mban larg sëmundjet e zemrës
Artikulli tjetërNjë ditë me gratë në burgun e Lipjanit/Cilat janë krimet më të rënda që kryen gratë në Kosovë (VIDEO)