Ballina Aktualitet Lajme “TANKU” I GRUEVSKIT DO I KUSHTOJË QEVERISË PËR SERVISIM, MBI 27 MIJË...

“TANKU” I GRUEVSKIT DO I KUSHTOJË QEVERISË PËR SERVISIM, MBI 27 MIJË EURO?

Qeveria e Maqedonisë, gjegjësisht Sektori për punë të përgjithshme, ka shpallur konkurs publik për servisimin e Mercedesit të njohur në opinion edhe si “Tanku”, mbi të cilin po zhvillohet edhe procedurë gjyqësore nga PPS-ja lidhur me furnizmin e Mercedesit .

Shuma e cila do ta kushtojë buxhetin e shtetit për servisimin e këtij automjeti është 1,694.915,00 denarë, mbi 27 mijë euro.

Ndërsa në lëndën e PPS-së, “Tanku”, për blerjen e Mercedesit luksoz me vlerë 600 mijë eurosh është i akuzuar ish-kryeministri, Nikolla Gruevski, ish-ministrja për Punë të Brendshme, Gordana Jankullovska, dhe ish-ndihmësminist

Artikulli paraprakKROACI, PLAGOSEN DY FËMIJË EMIGRANTË NGA TË SHTËNAT E POLICISË
Artikulli tjetër“Erdhëm të parët, do të ikim të fundit”, parashikimi i fizikantit rus për njerëzimin