Ballina Aktualitet Lajme ZAEV NUK BISEDOHET MË PËR PROPOZIMIN “REPUBLIKA E MAQEDONISË SË ILINDENIT”

ZAEV NUK BISEDOHET MË PËR PROPOZIMIN “REPUBLIKA E MAQEDONISË SË ILINDENIT”

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev tha se për shkak refuzimit të opozitës greke, me Greqinë nuk bisedohet më për propozimin “Republika e Maqedonisë së Ilindenit”.

“Jemi afër zgjidhjes së çështjes së emrit me Greqinë. Duhet të jemi të kujdesshëm të mos e dëmtojmë procesin”, tha Zaev.

Artikulli paraprakMazhoranca “bojkoton” Kuvendin, opozita qëndron
Artikulli tjetërMIRATOHET REZOLUTA PËR HAPJEN E KUFIRIT MES KOSOVËS DHE SHQIPËRISË