Ballina Aktualitet Lajme Tërmet në rajonin e Ohrit dhe Prespës

Tërmet në rajonin e Ohrit dhe Prespës

Në rajonin e Prespës dhe Ohrit mbrëmë janë regjistruar disa tërmete të një pas njëshme nga Fakulteti Matematiko-Natyror në Shkup.

Epiqendra e tërmeteve ka qenë 85 kilometra në jugperëndim të Shkupit, me origjinë nga rajoni i Debërcës.

Dy nga këto tërmete janë regjistruar 50 dhe 59 minuta pas mesnate me fuqi prej 3 shkallëve të Rihterit.

Dridhjet nga tërmetet janë ndjerë edhe në Ohër, Strugë dhe Kërçovë.

Artikulli paraprakParashikimi i motit
Artikulli tjetërVMRO: LSDM po vazhdon me përndjekjen politike