Ballina Aktualitet Lajme VIDEO/Bilall Kasami mesazh Afrim Gashit

VIDEO/Bilall Kasami mesazh Afrim Gashit

Kryetari i Lëvizjes Besa Bilall Kasami krahu i Tetovës, dje nga Struga ka dërguar mesazh për Lëvizjen Besa të Afrim Gashit. Sipas Kasamit, nëse ka dinjitetin minimal duhet të jap dorëheqjen dhe të formoj subjektin e tij politik dhe të garoj në zgjedhje për të kërkuar votat e elektoratit, u shpreh ai në një intervist për Struga Ekspres.

“Afrim Gashi është deputet i Lëvizjes Besa dhe nëse ka dinjitetin më minimal duhet të jap dorëheqjen dhe të formoj subjektin e tij politik dhe të garoj në zgjedhje për të kërkuar votat e elektoratit”, shprehet Kasami pas pyetjes së gazetarit se cila Besë është më e fortë,Besa e Kasamit apo e Afrim Gashit,por Kasami tha se egziston vetëm një Lëvizje Besa.
(Struga Ekspres)

Artikulli paraprakEmri, Zaev: Përkthimi në shqip nuk ka shumë rëndësi (VIDEO)
Artikulli tjetërKush e përktheu shqip emrin “Ilindenska Makedonija”? Ja si përgjigjet Zaev! (Video)