Ballina Shëndeti Zbardhja e dhëmbëve në vetëm 2 minuta, me këta përbërës

Zbardhja e dhëmbëve në vetëm 2 minuta, me këta përbërës

Dhëmbët më të bardhë janë diçka që shumë njerëz në botën tonë të orientuar në kozmetikë dëshirojnë sot.

Në të vërtetë, amerikanët shpenzojnë mbi $ 1.4 miliardë dollarë në pastrimin e dhëmbëve çdo vit që është një copë e mirë parash vetëm për të arritur një hije të ndryshme dhëmbësh.

Për fat të mirë, ka disa produkte të zakonshme shtëpiake që bëjnë mrekulli për zbardhjen e dhëmbëve – soda e bukes dhe limoni, transmeton Gazeta Shneta.

Mirëpo, një pastë e dhëmbëve e cila përfshin këta dy përbërës, po pretendon të zbardhë dhëmbët në vetëm 2 minuta.

Ja si duhet bërë ajo pastë:

Përbërësit:

-Disa lugë çaji sodë buke
-Lëng limoni
-Një furçë dhëmbësh

Udhëzimet

Përzieni disa lugë çaji sodë buke me lëng limoni të freskët, për të krijuar pastën. Fërkojini dhëmbët me një letër higjienike. Më pas, shtoni një sasi të madhe mbi furçën tuaj të dhëmbëve dhe apikojeni atë. Lejeni pastën të veprojë një minutë, pastaj shpëlajini ata./Gazeta Shneta/

Artikulli paraprak​Daçiq ankohet për arrestimin e Gjuriqit, kërkon vazhdim të dialogut
Artikulli tjetërJa sa orë ju duhet për të zënë miq