Ballina Aktualitet Lajme ZBULOHEN 43 MIGRANTË ILEGALË NË AUTOSTRADËN KUMANOVË-TABANOVCË

ZBULOHEN 43 MIGRANTË ILEGALË NË AUTOSTRADËN KUMANOVË-TABANOVCË

Policia dje në autostradën Kumanovë-Tabanovcë ka zbuluar një furgon me targa të Shkupit në të cilin ishin bartur 43 migrantë, ndërsa drejtuesit nga Radovishi, të automjetit i është caktuar masa 30 ditë paraburgim.

Furgoni ka filluar që ta ngadalësojë shpejtësinë me qëllim që të ndalojë, mirëpo më pas ka filluar që ta ngasë me shpejtësi më të madhe që të i ikë zyrtarëve policorë. Më pas në fshatin Pukovski kanë hyrë në një rrugë qorre, gjegjësisht në oborrin e një shtëpie.Më pas drejtuesi i automjetit ka ikur, mirëpo për një kohë të shkurtër është zënë, dhe është vërtetuar se bëhet fjalë për E.A(30) nga fshati Koxhalija në Radovish, njoftojnë nga MPB-ja.

Ndërsa, 14 prej migrantëve kanë qenë nga Pakistani, 16 nga Iraki dhe 13 migrantë nga Avganistani.

Artikulli paraprakANALIZA: Çfarë mendon vërtet Kina për Korenë e Veriut?
Artikulli tjetërPresidenti i Filipineve Duterte, shkatërron 122 motora kontrabandë, Vespa e Harley Davidson (VIDEO)