Ballina Aktualitet Lajme BE-ja kërkon zgjidhje për “bombat” dhe 27 prillin (DOKUMENT)

BE-ja kërkon zgjidhje për “bombat” dhe 27 prillin (DOKUMENT)

Në konkluzat e Këshillit evropian miratuar dje, krahas datës së kushtëzuar për negociata për Maqedoninë në qershor 2019, edhe njëherë theksohet nevoja e zgjidhjes së skandalit me përgjimin dhe ndërhyrjen në Kuvend më 27 prill 2017, transmeton Medial.

Këshilli madje ka notuar edhe hapat në kthimin e pavarësimit të gjyqësorit përmes përmirësimit të punës në gjykata dhe vazhdimin e punës së PSP-së, por ripërsërit se nevojitet punë në këtë drejtim.

Artikulli paraprakTrump e thërret Erdoganin në telefon, çka biseduan
Artikulli tjetërHOLANDA NDALON MBULESËN NË NDËRTESAT PUBLIKE