Ballina Aktualitet Shqipëri Berisha: Sapo e tha ZDF, do vijnë 600,000 refugjatë sirianë në Shqipëri...

Berisha: Sapo e tha ZDF, do vijnë 600,000 refugjatë sirianë në Shqipëri (Video)

Ish-kryeministri Sali Berisha jep alarmin se qeveria shqiptare po përgatitet të presë 600,000 refugjatë sirianë, të cilët pritet të mbërrijnë në kampet e ndërtuara posaçërisht për ta.
Berisha publikon kronikën e televizionit gjerman ZDF dhe thotë se kryeministri Edi Rama është vetëofruar të presë 600 mijë emigrantët në këmbim të çeljes së negociatave me BE-në.

Statusi i plotë:

Rama ofrohet te pranoje 600 mije refugjate siriane, ish terroriste te ISIS ne kembim te hapjes se negociatave!

Te dashur miq, Edi Rama me zedhenesin e tij Hodaj, deklaron sipas rrjetit televiziv me te madh gjerman ZDF, se Shqiperia ka kapacitete te plota per nje kamp prej 600 mije refugjatesh siriane ne Shqiperi. Rama perdor si argument pranimin nga Shqiperia te vellezerve nga Kosova gjate luftes per çlirimin e saj!

Shikoni videon dhe lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Dr . Sapo e dha ZDF ja

Per Aufnahme Zentren per azilantet jan bo gati fringo te reja dhe Po funksonojne.

Zv ministri hodaj thote qe kan kapacitet dhe experience per deri ne 600.000 azilante nga siria etj”