Ballina Argëtim Doruntina Rexhepi, femra e vetme që me krenari luan në çifteli që...

Doruntina Rexhepi, femra e vetme që me krenari luan në çifteli që nga mosha 5 vjeçare (VIDEO)

Doruntina Rexhepi që me profesion është muzikante, po mahnit me talentin e saj në shumë instrumente përfshirë këtu edhe çiftelinë, përcjell Gazeta Metro.

Talentin dhe dashurinë që ka për muzikën folklorike e sidomos për çiftelinë mund ta vëreni sapo ta shihni.

Ishte vetëm 5 vjeçare kur filloi t’i binte këtij instrumenti.

Ajo improvizon këngët që i kërkohen me shumë qef e pasion duke e përcjell me ndonjërin instrument.

Mëposhtë keni storien për të:

Artikulli paraprakGazetarja shtanget në Rusi, tifozi i ‘fut’ duart dhe e puth “live” në kamera (VIDEO)
Artikulli tjetërBerisha: Sapo e tha ZDF, do vijnë 600,000 refugjatë sirianë në Shqipëri (Video)