Ballina Bota Emigracioni i paligjshëm/ Gjermania dhe Austria rrisin kontrollet kufitare

Emigracioni i paligjshëm/ Gjermania dhe Austria rrisin kontrollet kufitare

Autoritetet në Gjermani dhe Austri po kryejnë kontrolle të përbashkëta kufitare në luftën kundër krimit dhe imigracionit të paligjshëm.

Zyrtarët e policisë federale gjermane dhe austriake dhe oficerët e shtetit të Bavarisë do të angazhohen për herë të parë së bashku në zonat e tyre kufitare.

Gjithashtu, forcat e policisë federale gjermane dhe austriake kanë planifikuar të punojnë së bashku në pikën e kalimit të Brenner Pass, që lidh Austrinë me Italinë nëpërmjet Alpeve./sn/

@tn.lajmelokale
@tetovanews